Ovoce a zelenina do škol

 Projekt „Ovoce a zelenina do škol“ a "Mléko do škol"

Naše škola se v letošním školním roce opět zapojila do evropského projektu „Ovoce a zelenina do škol“, který finančně podporuje Evropská unie prostřednictvím Státního zemědělského investičního fondu.

Cílem tohoto projektu je přispět k zajištění dostatečného množství ovoce, které děti zkonzumují. Každý žák prvního stupně dostává zdarma čerstvé ovoce, zeleninu, ovocné šťávy nebo satátky a ještě ve škole si na nich pochutná. Děti dostávají ovoce a zeleninu  balené v krabičkách nebo volně napočítané pro každou třídu alespoň 2 krát měsíčně.

Naším dodavatelem je již několik let firma Ovocentrum Valašské Meziříčí, která pro nás zajišťuje opravdu kvalitní a čerstvé ovoce, které ihned po doručení putuje k dětem. Pokaždé se těšíme, co si náš dodavatel pro nás připraví, a tak jsme si už pochutnali na mnoha druzích našeho i exotického ovoce a zeleniny. Také jsme do tříd dostali ochutnávky různých druhů salátu, jablek, hrušek a málo známých druhů ovoce. Naši přátelé z Ovocentra pro nás připravují každoročně vzdělávací akce s maskotem v tělocvičně školy, věnují nám dárečky k zápisu a také na uvítanou pro naše prvňáčky.

Tento projekt má u dětí velký úspěch a proto jsme rádi, že se nám v letošním školním roce 2017/2018 podařilo projekt rozšířit i mezi žáky 2. stupně.

Zárověň se nám pro děti 1. až 6. tříd podařilo zajistit zařazení do projektu "Mléko do škol". Žáci těchto tříd budou dostávat 2x měsíčně mléčné výrobky, a to bílý jogurt nebo plnotučné čerstvé mléko, vše opět za finanční podpory EU.

 

Přílohy:

Aktualizováno 24. 09. 2017, 21:32 uživatelem Mgr. Andrea Záviská