Celé Česko čte dětem

cččd

 

Od roku 2012 je naše škola zapojena do celonárodní kampaně Celé Česko čte dětem, jehož hlavním posláním je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst".

Stačí 20 minut denně. Každý den…více na www.celeceskoctedetem.cz

Loni byla naše MŠ vybrána do projektu „Babička a dědeček do školky s nadací Agrofert“, kdy po celý půlrok docházely do školky číst dětem babičky ze senior klubů, které se díky kouzelnému plášti proměnily v kouzelné babičky, které dětem nejen četly, ale také přinesly dětem spoustu pohádek aj.dárků.

Našim budoucím prvňáčkům předčítali také žáci devátých tříd.

Hezkou tradicí se stalo také předčítání rodičů dětem spolužáků v rámci každoročního čtení v prvním týdnu v červnu, kdy se do kampaně zapojují všechny zapojené organizace v ČR a v této tradici bychom chtěli rovněž pokračovat i v tomto školním roce, ale nejen to, čekají nás i další hezké akce, soutěže a hry na podporu rozvoje čtenářství…o kterých budete na těchto stránkách informováni.

I Jarek Nohavica čte dětem

 I Jarek Nohavica podpořil unikátní celostátní kampaň Celé Česko čte dětem. Ve svém klubu Heligonka v Ostravě se rozhodl 3. září uspořádat první benefici v historii kampaně. Výtěžek z koncertu bude věnován na konkrétní prospěšné projekty, které nezisková organizace pořádá: Čtení dětem v nemocnicích, Sbírky dětských knížek do nemocnic a ordinací dětských lékařů, Babička a dědeček do školky a Moje první kniha.

"Jarek Nohavica je velký čtenář, muž slova, před revolucí byl řadu let knihovníkem v Českém Těšíně. Naši kampaň podporuje od začátku. Před devíti lety v Pražské křižovatce předčítal ze své oblíbené knihy Malý princ, v roce 2011 zpíval pro 2 000 lidí na mostě v Českém Těšíně. Jeho přízně si velmi vážíme," říká Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem.

Osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu u nás, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a především na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. 

 Přijďte se i vy seznámit s úžasnou dámou Evou Katrušákovou, která stojí již 10 let za smysluplnou kampaní. Její přednášku, vyprávění spisovatelky Terezy Ghose a divadélko Kaňka pro děti můžete vidět ve čtvrtek 10. 11. 2016 v 16 hod.  v literární učebně naší školy.  Registrujte se na www.celeceskoctedetem.cz (záložka semináře), spěchejte, počet účastníků omezen, vstupné zdarma.

 

Seminář MOUDRÁ VÝCHOVA

 

Seminář MOUDRÁ VÝCHOVA se uskuteční 10. listopadu 2016 v MŠ a ZŠ V. Košaře 6, Ostrava - Dubina a to od 16:00 do 17:00 hodin. 

V rámci této hodinové akce bude současně probíhat seminář pro rodiče ve školní knihovně a v jiném prostoru budou moci děti shlédnout divadelní představení souboru Kaňka. Pro děti je navíc připravena kvízová soutěž s krásnými odměnami pro výherce. Rodiče obdrží propagační materiály Celé Česko čte dětem.

Pozvánku na seminář najdete v přílohách (dole na stránce).

 

Čtení předškolákům

Dne 5. 3. 2015 jsme opět četli s předškoláky z naší mateřské školky.

Žáci 9. ročníku četli s budoucími prvňáčky pohádky, kreslili obrázky a skládali pro potěšení dárkové

krabičky. Všem se společně strávená hodina čtení líbila.

Aktualizováno 07. 02. 2017, 19:43 uživatelem Mgr. Andrea Záviská