Dárky pro život 2018

Na konci loňského roku proběhla v rámci vánočního jarmrku každoročí akce "Pečeme pro UNICEF". Ze získaných peněz naše škola zakoupila  dárky pro život. Všem mnohokrát děkujeme za příspěvky.

Očkovací set pro terénní zdravotníky:

Očkování je jeden z nejlepších způsobů, jak investovat do zdraví dětí. Vakcíny chrání děti před smrtelnými onemocněními, jako jsou spalničky a dětská obrna.

Očkování ročně zachrání na 3 miliony dětských životů. V oblastech s extrémním klimatem mohou být ale správné skladování a transport vakcín problematické. Díky přenosnému boxu na vakcíny je zajištěno, že očkovací látky budou až do okamžiku aplikace uloženy při stálé teplotě a naši zdravot-níci je budou moci dopravit i do těch nejodlehlejších oblastí.

Chladicí box na vakcíny, 10 dávek vakcín proti spalničkám, 20 dávek vakcín proti dětské obrně

Balíček "Zdravá škola :                                                                                                                Vzdělání je prostředek, díky němuž mohou i děti z těch nejchudších ob¬lastí světa plně využít svůj potenciál a stát se v budoucnu plnohodnotnými členy svých komunit. Učebnice, tužky a sešity jsou nezbytnou součástí života každého školáka a podmínkou pro efektivní vzdělávání. Ve školách podporovaných UNICEF je vždy zajištěna pitná voda a hygienické zázemí a vyškolení pracovníci se starají o zdraví dětí – například i podáváním odčervovacích tablet, které děti bezpečně zbaví střevních parazitů. I když nákaza těmito parazity není smrtelná, bez včasného zásahu může po určité době dojít k poškození mentálního a fyzického vývoje dítěte. Díky Vám může mít stovka dětí možnost učit se a snít o své budoucnosti v klidu a v bezpečí.

100 tužek, 100 sešitů, 100 odčervovacích tablet, 1000 tablet na čištění vody.