I Jarek Nohavica čte dětem

I Jarek Nohavica podpořil unikátní celostátní kampaň Celé Česko čte dětem. Ve svém klubu Heligonka v Ostravě se rozhodl 3. září uspořádat první benefici v historii kampaně. Výtěžek z koncertu bude věnován na konkrétní prospěšné projekty, které nezisková organizace pořádá: Čtení dětem v nemocnicích, Sbírky dětských knížek do nemocnic a ordinací dětských lékařů, Babička a dědeček do školky a Moje první kniha.

"Jarek Nohavica je velký čtenář, muž slova, před revolucí byl řadu let knihovníkem v Českém Těšíně. Naši kampaň podporuje od začátku. Před devíti lety v Pražské křižovatce předčítal ze své oblíbené knihy Malý princ, v roce 2011 zpíval pro 2 000 lidí na mostě v Českém Těšíně. Jeho přízně si velmi vážíme," říká Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem.

Osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu u nás, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a především na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. 

 

Přijďte se i vy seznámit s úžasnou dámou Evou Katrušákovou, která stojí již 10 let za smysluplnou kampaní. Její přednášku, vyprávění spisovatelky Terezy Ghose a divadélko Kaňka pro děti můžete vidět ve čtvrtek 10. 11. 2016 v 16 hod.  v literární učebně naší školy.  Registrujte se na www.celeceskoctedetem.cz (záložka semináře), spěchejte, počet účastníků omezen, vstupné zdarma.